Β’ ΕΠΣΒ: Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής

Με τους αγώνες για την 12η αγωνιστική συνεχίστηκε (Σ-Κ 4-5/3) το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας και άνοιξε η αυλαία στον β’ γύρο!

Με τους αγώνες για την 12η αγωνιστική του προγράμματος – και στους δυο ομίλους –συνεχίστηκε αυτό το σαββατοκύριακο, 4-5 Μαρτίου – μετά από την διακοπή για τις καρναβαλικές εκδηλώσεις – το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας  που διοργανώνει η ενωση ποδοσφαιρικών σωματείων Βοιωτίας και στη σεζόν 2022-2023. Με την αγωνιστική αυτή άνοιξε η αυλαία στον β’ γύρο (δεύτερο μισό) του πρωταθλήματος.

Στον Α’ όμιλο (“Κώστας Γκαλαμέλος”), στο ματς που έγινε χθες (4/3), Αμβρυσσέας Διστόμου και Α.Ο. Υψηλάντη/Ελπίδες Αλίαρτου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 (φωτο) ενώ στα ματς που έγιναν σήμερα (5/3) η ομάδα του Α.Σ. Χωστίων επικράτησε στην έδρα της με 4-1 του Α.Ο. Παύλου και Α.Σ. Αράχωβας “Ο Παρνασσός” και Α.Σ. Ρήξη Λιβαδειάς επικράτησαν εκτός έδρας των Α.Ε. Πανγεωργικός και Α.Ο. “Πήγασος” με το ίδιο σκορ, 2-4!

Αναβλήθηκε η συνάντηση: Α.Ο. Γουέμπλεϊ – Α.Ε. Ορχομενού.

Στον Β’ όμιλο (“Νίκος Βασιληάς”) η ομάδα του Α.Ο. Απόλλων Ακραιφνίου και η ομάδα του Α.Ο. Ηρακλής Ασωπίας πήραν τις νίκες χωρίς να κουραστούν, με 3-0 (α.α.), επί, Α.Π.Ο. Δάφνη Ερυθρών και Α.Ο. Δόξα Μουρικίου, αντίστοιχα ενώ “ξεχώρισε” η νίκη του Α.Ο. Ασκρης επί του Α.Σ.  Παμβαγιακός με 4-2.

Συνοπτικά:

Α’ όμιλος «Κώστας Γκαλαμέλος»

12η αγωνιστική (πρώτη β’ γύρου)

Σάββατο, 04 Μαρτίου 2023

Ωρα εναρξης: 15:30’

Α.Π.Ο. Αμβρυσσέας – Α.Ο. Υψηλάντης/Ελπίδες Αλίαρτου 1-1

Κυριακή, 05 Μαρτίου 2023

Ωρα εναρξης: 12:00’

Α.Ε. Πανγεωργικός – Α.Σ. Αράχωβας ”Ο Παρνασσός” 2-4

Ωρα εναρξης: 15:00’

Α.Σ. Χωστίων – Α.Ο. Παύλου 4-1

Ωρα εναρξης: 15:30’

Α.Π.Ο. “Πανδαυλειακός”- Α.Ο. “Ελικώνας” Δομβραίνας 2-0

Α.Ο. “Πήγασος” – Α.Σ. “Ρήξη” Λιβαδειάς 2-4

-Α.Ο. “Γουέμπλεϊ” – Α.Ε. Ορχομενού (αναβλήθηκε)

Η βαθμολογία

(Μετά από 12 αγωνιστικές)

Α.Σ. Χωστίων 28 (12)

Α.Ε. Ορχομενού 24 (10)

Α.Π.Ο. “Αμβρυσσέας” Διστόμου 25 (12)

Α.Σ. “Ρήξη” Λιβαδειάς  21 (11)

Α.Ο. “Γουέμπλεϊ”  19 (11)

Α.Π.Ο. “Πανδαυλειακός” 19 (12)

Α.Ο. Παύλου  14 (11)

Α.Ο. “Πήγασος” Αγίας Αννας  13 (12)

Α.Ο. Υψηλάντης / Ελπίδες Αλίαρτου 9 (12)

Α.Σ. Αράχωβας “Ο Παρνασσός” 9 (11)

Α.Ε. “Πανγεωργικός”  7 (12)

Α.Ο. “Ελικώνας” Δομβραίνας  7 (12)

Επόμενοι αγώνες

Για την 4η αγωνιστική (εξ αναβολής)

Τετάρτη, 8 Μαρτίου 2023

Ωρα εναρξης: 16:30’

Γήπεδο: Δημοτικό Αράχωβας

Α.Σ. Αράχωβας “Ο Παρνασσός” – Α.Ο. Παύλου

13η αγωνιστική

Α.Ο. Γουέμπλεϊ – Α.Π.Ο. Πανδαυλειακός

Α.Ο. Ελικώνας Δομβραίνας – Α.Ε. Πανγεωργικός

Α.Ε. Ορχομενού – Α.Π.Ο. Αμβρυσσέας Διστόμου

Α.Σ. Αράχωβας Ο Παρνασσός – Α.Ο. Πήγασος Αγίας Αννας

Α.Ο. Υψηλάντη/Ελπίδες Αλίαρτου – Α.Σ. Χωστίων

Α.Ο. Παύλου – Α.Σ. Ρήξη Λιβαδειάς

*Θυμίζουμε ότι σε εκκρεμότητα είναι και ο αγώνας: Α.Σ. Ρήξη Λιβαδειάς – Α.Ε. Ορχομενού (9η αγωνιστική)

Β’ όμιλος «Νίκος Βασιληάς»

12η αγωνιστική

Κυριακή, 5 Μαρτίου 2023

Ωρα εναρξης: 15:30’

Α.Ο. Μελισσοχωρίου – Α.Ο. “Θεσπιακός” 5-0

Α.Ο. Πλαταιών – Α.Ε.Σ. Ελεώνας 2-1

Α.Σ. Λεονταρίου – Π.Α.Σ. Οινοφύτων 3-1

Α.Ο. Ασκρης – Α.Σ. “Παμβαγιακός” 4-2

-Α.Ο. ”Απόλλων” Ακραιφνίου – Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών 3-0 α.α.

– Α.Ο. “ Ηρακλής” Ασωπίας – Α.Ο. “Δόξα” Μουρικίου 3-0 α.α.

Η βαθμολογία

(Μετά από 12 αγωνιστικές)

Α.Ο. “Ηρακλής” Ασωπίας 27 (12)

Α.Ο. Απόλλων Ακραιφνίου 26 (12)

Α.Ο. Ασκρης  26 (12)

Α.Σ. Παμβαγιακός  24 (12)

Α.Ε.Σ. Ελεώνας  21 (12)

Α.Ο. Πλαταιών 23 (12)

Α.Σ. Λεονταρίου 22 (12)

Α.Ο. Μελισσοχωρίου 15 (12)

Π.Α.Σ. Οινοφύτων 7 (11)

Α.Ο. “Θεσπιακός”  6 (11)

Α.Ο. “Δόξα” Μουρικίου (Εχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα)

Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών (Εχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα)

13η αγωνιστική

Α.Σ. Λεονταρίου – Α.Ο. Ασκρης

Α.Σ. Παμβαγιακός – Α.Ο. Απόλλων Ακραιφνίου

Π.Α.Σ. Οινοφύτων – Α.Ο. Πλαταιών

Α.Ε.Σ. Ελεώνας – Α.Ο. Ηρακλής Ασωπίας

-Α.Π.Ο. Δάφνη Ερυθρών – Α.Ο. Μελισσοχωρίου (0-3 α.α.)

– Α.Ο. Δόξα Μουρικίου – Α.Ο. Θεσπιακός (0-3 α.α.)

*Σε εκκρεμότητα είναι ο αγώνας: Α.Ο. Θεσπιακός – ΠΑΣ Οινοφύτων (9η αγωνιστική).

© 2023 – E-Sterea.gr

e-sterea.gr
Click to Hide Advanced Floating Content