Πανελλήνιοι Ιππικής Αντοχής: Πανελληνιονίκες ο Κωνσταντίνου, η Χουλιάρα και η Κωνσταντινίδου

Πανελλήνιοι Ιππικής Αντοχής: Πανελληνιονίκες ο Κωνσταντίνου, η Χουλιάρα και η Κωνσταντινίδου

Ο Χρήστος Κωνσταντίνου, η Φωτεινή-Άρτεμις Χουλιάρα και η Νικολέτα Κωνσταντινίδου αναδείχθηκαν Πανελληνιονίκες, στους Πανελλήνιους Αγώνες Ιππικής Αντοχής 2023, που ολοκληρώθηκαν μ’ επιτυχία, στο Κάστρο της Βοιωτίας, με διοργανωτή τον Ιππικό Όμιλο Αυλώνα (ΙΠΟΑ), υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδία Ιππασίας (ΕΟΙ). 

Οι πολύ κακές καιρικές συνθήκες της πρώτης ημέρας δημιούργησαν πολλά προβλήματα που όμως ξεπεράστηκαν και οι αγώνες έγιναν κανονικά και με επιτυχία, παρουσία του Προέδρου της ΕΟΙ Κώστα Καρακασίλη, ενώ η δεύτερη αγωνιστική ημέρα δεν είχε κανένα πρόβλημα με τον καιρό. Πολύτιμη η συμβολή και του Στάθη Παναγάκη, στην ολοκλήρωση της διοργάνωσης. 

Στις υπόλοιπες κατηγορίες πρώτευσαν η Σοφία Ματιάνη, ο Θεόδωρος Λανταβός, η Μαίρη Κοφινά, ο Ανδρέας Τσιρούνης, η Λουκία-Μαρία Χρυσούλα και ο Ιωάννης Κακαβάς

Οι νικητές στις 3 κατηγορίες που έβγαλαν Πανελληνιονίκες: 

● Β 83.760 χλμ.

1. Κωνσταντίνου Χρήστος (Soraya – ΑΙΟΛJC),

2. Μαλιάκη Κατερίνα-Στεφανία (Dias – ΙΟΠΙ),

3. Σχοινά Βικτωρία (Afroditi – ΙΟΚΙΛ),  

4. Ρούσση Μαρία-Ιωάννα (Helena – ΙΠΟΑ), 5. Μιχελογιαννάκη Δανάη (LL AL Mahktoum – KEIP), Κρίκης Παντελής (Greca – ΙΟΚΙΛ)   

● Εφήβων 83.760 χλμ.

1. Χουλιάρα Φωτεινή-Άρτεμις (Aeden – ΙΟΠΙ), 

2. Βασιλά Ευδοκία (Aslan – ΙΟΧ), 

3. Μαμάη (Τζο) Γεωργία (Sahib – ΙΠΟΑ),

4. Τούλη Βασιλική-Βιολέτα (Hakim – ΙΟΜ) 

● Παίδων 

1. Κωνσταντινίδου Νικολέτα (GA Pegasus – ΙΠΟΑ), 

2. Μαυρογένη Αικατερίνη (GA Irida – ΑΙΟΜ), 

3. Μερμινγκίδη Αγγελική (Kami – ΙΠΟΑ), 

4. Γιακουμάκη Έμμα-Δέσποινα (Six Degrees – KEIP), 5. Καραγιάννη Φωτεινή (Attilas – KEIP), 6. ΤσιτσελίκηΟζγκουνές Ζωή (Salamon Salomi P – ΙΟΚΙΛ)

Οι πρώτες 3άδες των υπόλοιπων αγωνισμάτων των Πανελληνίων Αγώνων Ιππικής Αντοχής, στο Κάστρο Βοιωτίας, ανά αγώνισμα και απόσταση: 

● Δ 40.480 χλμ.  

1. Ματιάνη Σοφία (Morfey – ΙΟΚΑΛ-ST.G), 

2. Κουμπαρέλος Κωνσταντίνος (Karim – ΕΘΙΟΤ), 

3. Βενιζέλου Αρετή-Άννα (GA Dahab – ΙΟΒ),

4. Σπένσερ Σάλι (Domenico – ΙΟΚΑΛ-ST.G), 5. Παυλοπούλου Μαριάννα (Luna – ΕΘΙΟΤ), 6. Γούναρη Νεφέλη-Αγγελική (Saira – ΙΠΟΑ) 

● Δ ΠΙΙ 40.480 χλμ.

1. Λανταβός Θεόδωρος (Chocolate – KEIP),

2. Μαρκοπούλου Ιωάννα-Μαρία (Oliver Reed – ΕΘΙΟΤ),

● Δ Παίδων 40.480 χλμ.

1. Κοφινά Μαρία (GA Noorashan – ΙΠΟΑ),

2. Πουρσανίδου Σοφία (Ves Harry JA – ΙΟΚΙΛ),

3. Κωνσταντινίδου Αλίκη (Anwar – ΙΠΟΑ), 

4. Κωνσταντινίδου Νικολέτα (Halim Naser – ΙΠΟΑ), 5. Παρασκευόπουλος Ηλίας (Dream – ΕΘΙΟΤ)

● Ε 20.240 χλμ.

Χάι σκορ Τσιρούνης Ανδρέας (Andrew – ΑΙΟΛJC)

Επιτυχώς τερματίσαντες Στέλλας Πέτρος (Ga Nikias – ΑΙΟΜ), Χρυσανθακοπούλου Παναγιώτα (Whoopsi Daisy – ΙΠΟΑ), Μαυρογένη Αικατερίνη (GA Artemis El Raffael – ΑΙΟΜ), Μαλιάκη Κατερίνα-Στεφανία (Nazour – ΙΟΠΙ), Καρβούνη Κωνσταντίνα (Faidra – ΑΚΙΘ)

● Ε ΠΙΙ 20.240 χλμ.

Χάι σκορ Χρυσούλα Λουκία-Μαρία (Kalos – ΙΠΟΑ) 

Επιτυχώς τερματίσαντες Αγγελάκης Εμμανουήλ (Aris – ΙΠΟΑ), Σελέκου Σοφία (Ivy – ΙΠΟΑ)

● Γ 63.760 χλμ.

1. Κακαβάς Ιωάννης (M Aggeo – ΙΠΟΑ), 

2. Σαχίνη Δικαία (Shakira – KEIP), 

3. Περίδη Μάρθα (Salah – KEIP),

4. Χατζηγεωργίου Παρασκευή (Zafira – KEIP), 5. Καλλή Λυδία (Nihal – ΙΟΜ), 6. Κουτσάφτη Ευσταθία (GA Elisso – ΙΠΠΟΚ) 

Η φετινή διοργάνωση είναι ιδιαίτερα αναβαθμισμένη, κάτι που φάνηκε και από την συμμετοχή που έφθασε τους 82 ιππείς και αμαζόνες, καταρρίπτοντας 4 ρεκόρ συμμετοχής.  

Clickable image
Clickable image
e-sterea-white

Η ενημέρωση στη Στερεά Ελλάδα

© 2023 – E-Sterea.gr

e-sterea.gr
Click to Hide Advanced Floating Content