Β’ ΕΠΣΒ:Tα αποτελέσματα, οι βαθμολογικοί πίνακες όπως έχουν διαμορφωθεί και τα επόμενα ματς

Συνοπτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογικοί πίνακες όπως έχουν διαμορφωθεί και τα επόμενα ματς:

Β’ κατηγορία 2022-2023

Α’ όμιλος («Κώστας Γκαλαμέλος»)

11η αγωνιστική (τελευταία α’ γύρου)

Σάββατο, 18 Φεβρουαρίου 2023

Ωρα εναρξης: 15:30’

Α.Σ. Αράχωβας “Ο Παρνασσός” – Α.Π.Ο. “Πανδαυλειακός” 3-3

Κυριακή, 19 Φεβρουαρίου 2023

Ωρα εναρξης: 12:00’

Α.Ο. Υψηλάντη/Ελπίδες Αλίαρτου – Α.Ο. “Γουέμπλεϊ” 0-0

Ωρα εναρξης: 15:30’

Α.Ε. Ορχομενού – Α.Ο. “Ελικώνας” Δόμβραινας 3-0

Α.Σ. “Ρήξη” Λιβαδειάς – Α.Ε. “Πανγεωργικός” 2-0

Α.Σ. Χωστίων – Α.Π.Ο. “Αμβρυσσέας” Διστόμου 1-1

Α.Ο. “Πήγασος” Αγιας Αννας – Α.Ο. Παύλου 3-4

Η βαθμολογία

(Μετά από 11 αγωνιστικές)

Α.Σ. Χωστίων 25 (11)

Α.Ε. Ορχομενού 24 (10)

Α.Π.Ο. “Αμβρυσσέας” Διστόμου 24 (11)

Α.Ο. “Γουέμπλεϊ”  19 (11)

Α.Σ. “Ρήξη” Λιβαδειάς  18 (10)

Α.Π.Ο. “Πανδαυλειακός” 16 (11)

Α.Ο. Παύλου  14 (10)

Α.Ο. “Πήγασος” Αγίας Αννας  13 (11)

Α.Ο. Υψηλάντης / Ελπίδες Αλίαρτου 8 (11)

Α.Ε. “Πανγεωργικός”  7 (11)

Α.Ο. “Ελικώνας” Δομβραίνας  7 (11)

Α.Σ. Αράχωβας “Ο Παρνασσός” 6 (10)

12η αγωνιστική (πρώτη β’ γύρου)

Σάββατο, 5 Μαρτίου 2023

Ωρα εναρξης: 12:00’

Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου

Α.Ε. Πανγεωργικός – Α.Σ. Αράχωβας  “Ο Παρνασσός”

Ωρα εναρξης: 15:30’

Γήπεδο: Δημοτικό Δαύλειας

Α.Π.Ο. Πανδαυλειακός – Α.Ο. Ελικώνας Δομβραινας

Γήπεδο: Δημοτικό «Ζαγαρά» Λιβαδειάς

Α.Ο. «Γουέμπλεϊ» – Α.Ε. Ορχομενού

Γήπεδο: Δημοτικό Διστόμου

Α.Π.Ο. Αμβρυσσέας – Α.Ο. Υψηλάντη/Ελπίδες Αλίαρτου

Γήπεδο: Δημοτικό Αγίας Άννας

Α.Ο. Πήγασος Α.Σ. Ρήξη Λιβαδειάς

Γήπεδο: Παραλίας Σαράντη

Α.Σ. Χωστίων – Α.Ο. Παύλου

Β’ όμιλος («Νίκος Βασιληάς»)

11η αγωνιστική (τελευταία α’ γύρου)

Σάββατο, 4 Φεβρουαρίου 2023

Ωρα εναρξης: 15:00’

Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Θεσπιών

Α.Ο. “Θεσπιακός” – Α.Ο. “Απόλλων” Ακραιφνίου 1-4

Σάββατο, 18 Φεβρουαρίου 2023

Ωρα έναρξης: 15:30’

Α.Ο. “ Ηρακλής ” – Α.Ο. Πλαταιών 3-3

Κυριακή, 19 Φεβρουαρίου 2023

Ωρα εναρξης: 15:30’

Α.Ε.Σ. Ελεώνας – Α.Σ. Λεονταρίου 3-3

Π.Α.Σ. Οινοφύτων – Α.Σ. “Παμβαγιακός” 0-1

-Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών – Α.Ο. Ασκρης 0-3 (α.α.)

-Α.Ο. Μελισσοχωρίου – Α.Ο. “Δόξα” Μουρικίου 3-0 (α.α.)

Η βαθμολογία

(Μετά από 11 αγωνιστικές)

Α.Ο. “Ηρακλής” Ασωπίας 24 (11)

Α.Σ. Παμβαγιακός  24 (11)

Α.Ο. Απόλλων Ακραιφνίου 23 (11)

Α.Ο. Ασκρης  23 (11)

Α.Ε.Σ. Ελεώνας  21 (11)

Α.Ο. Πλαταιών 20 (11)

Α.Σ. Λεονταρίου 19 (11)

Α.Ο. Μελισσοχωρίου 12 (11)

Π.Α.Σ. Οινοφύτων 7 (10)

Α.Ο. “Θεσπιακός”  6 (10)

Α.Ο. “Δόξα” Μουρικίου 5 (11)

Α.Π.Ο. “Δάφνη” Ερυθρών (Εχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα)

12η αγωνιστική

Σάββατο, 05 Μαρτίου 2023

Ωρα εναρξης: 12:00’

Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου

Μελισσοχωρίου – Α.Ο. Θεσπιακός

Ωρα εναρξης: 15:30’

Γήπεδο: Δημοτικό Πλαταιών

Α.Ο. Πλαταιών – Α.Ε.Σ. Ελεώνας

Γήπεδο: Δημοτικό Θεσπιών

Α.Σ. Λεονταρίου – Π.Α.Σ. Οινοφύτων

Γήπεδο: Δημοτικό Άσκρης

Α.Ο. Ασκρης – Α.Σ. Παμβαγιακός

-Α.Ο. Απόλλων Ακραιφνίου – Α.Π.Ο. Δάφνη Ερυθρών 3-0 (α.α.α)

-Α.Ο. Ηρακλής Ασωπίας – Α.Ο. Δόξα Μουρικίου 3-0 (α.α.)

stereasports.gr

Clickable image
Clickable image
e-sterea-white

Η ενημέρωση στη Στερεά Ελλάδα

© 2023 – E-Sterea.gr

e-sterea.gr