Όλα τα ονόματα των υποψηφίων Βουλευτών της Βοιωτίας ανά κόμμα

Όλα τα ονόματα των υποψηφίων Βουλευτών της Βοιωτίας ανά κόμμα

Σύμφωνα με τη λίστα, του Αρείου πάγου τα κόμματα αλλά και οι συνασπισμοί κομμάτων που θα διεκδικήσουν την ψήφο των Βοιωτών πολιτών είναι 29 και οι υποψήφιοι βουλευτές 69:

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Λουκά
2. ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Βασιλείου
3. ΚΤΙΣΤΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Νικολάου
4. ΣΙΜΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ του Αριστείδη
5. ΤΖΟΥΒΕΛΕΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Ευαγγέλου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1. ΚΑΤΣΙΦΗ-ΖΩΤΑ ΒΕΝΕΤΙΑ του Γεωργίου
2. ΠΑΠΑΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΧΑΡΗΣ) του Αλεξάνδρου
3. ΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΟΥ (ΓΙΩΤΑ) του Λεωνίδα
4. ΤΡΑΜΠΑΚΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του Αριστείδη
5. ΤΣΑΓΑΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΠΑΣΟΚ-Κίνημα Αλλαγής
1. ΜΟΥΛΚΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου
2. ΝΤΑΝΤΟΥΜΗ ΙΩΑΝΝΑ του Αθανασίου
3. ΣΚΑΡΛΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Βασιλείου
4. ΤΟΓΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ιωάννη
5. ΤΣΙΟΥΤΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Χαραλάμπους

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1. ΑΡΚΟΥΜΑΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Ιωάννη
2. ΓΚΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΛΟΥΚΑΣ του Άγγελου
3. ΔΑΝΑΣΗ – ΔΙΑΜΑΤΑΡΗ ΜΑΡΙΑ του Νικολάου
4. ΤΑΤΣΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ) του Αποστόλου
5. ΤΟΥΛΟΥΜΑΚΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Σπύρου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
1. ΚΑΛΑΦΑΤΑΚΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του Μιχαήλ
2. ΚΑΡΑΔΗΜΟΥ ΣΟΦΙΑ του Ιωάννη
3. ΚΙΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
4. ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κοσμά
5. ΜΙΧΑΗΛ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χαράλαμπου

ΜέΡΑ25-ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΡΗΞΗ
1. ΑΠΟΣΤΟΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου
2. ΒΕΛΙΤΖΕΛΟΥ ΑΚΤΙΝΑ του Παναγιώτη
3. ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Γεωργίου
ΕΝΩΝΩ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ
1. ΣΤΑΡΑΚΗ ΣΟΦΙΑ του Ιωάννη
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό)
1. ΠΟΥΛΟΣ ΛΟΥΚΑΣ του Κωνσταντίνου
ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ

1. ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Νικολάου

ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την
ΑΝΑΤΡΟΠΗ – Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής,
Κομμουνιστής Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας

1. ΚΟΛΛΙΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Κωνσταντίνου
2. ΜΥΡΣΙΝΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ευαγγέλου
3. ΠΕΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Γεωργίου
Κίνημα 21
1. ΦΙΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Κωνσταντίνου
ΕΘΝΙΚΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ Θάνος Τζήμερος-Φαήλος Κρανιδιώτης
1. ΔΟΥΡΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Ευαγγέλου
2. ΜΗΤΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη
3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΕΡΟΝΙΚ του Ρομπέρ
ΝΙΚΗ
1. ΓΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Χρήστου
2. ΚΑΡΑΒΙΔΑ ΚΑΛΥΨΩ του Κωνσταντίνου
3. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Λουκά
ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΞΙΩΝ – ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1. ΚΕΣΟΥΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Δημητρίου
ΒΟΡΕΙΑ ΛΕΓΚΑ – ΚΡΑΜΑ
1. ΚΩΣΤΑ ΧΡΥΣΑΦΕΝΙΑ του Νικολάου
2. ΠΟΥΛΙΑΣ ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΚΛΕΑΝΘΗΣ του Νικόλαος

ΟΑΚΚΕ-ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ ΤΟΥ ΚΚΕ
1. ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Ηλία
ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ-ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1. ΧΡΗΣΤΟΥ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ του Ιωάννη
ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ
1. ΒΑΡΘΑΛΙΤΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ του Ιωσήφ
2. ΔΡΟΛΑΠΑ ΒΙΟΛΕΤΤΑ του Γεωργίου
3. ΖΑΡΚΑΔΟΥΛΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Ευάγγελου
4. ΜΕΛΙΤΖΑΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Νικολάου
5. ΜΕΛΙΤΖΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Νικολάου
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
1. ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ του Φώτιου
2. ΠΕΤΡΟΥ ΜΑΡΙΛΕΝΑ του Σωτηρίου
ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ (Τ.ΟΛ.ΜΑ)
1. ΝΙΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ του Δημητρίου
ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ
1. ΒΕΛΛΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Αθανασίου
2. ΣΚΟΠΑΣ ΗΛΙΑΣ του Χαραλάμπους
3. ΧΡΙΣΤΕΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Αθανασίου
ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ

1. ΥΨΗΛΑΝΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Σταύρου
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΞΑΝΑ
1. ΖΑΜΠΕΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αλέξανδρου
ΠΝΟΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ-Δημήτριος Κούβελας
1. ΚΟΥΡΙΤΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του Ιωάννη
ΠΡΑΣΙΝΟ ΚΙΝΗΜΑ
1. ΒΟΥΡΕΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παντελεήμωνα
2. ΚΟΛΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παναγιώτης
3. ΛΙΑΠΗ ΠΕΛΑΓΙΑ του Γεωργίου
Οικολόγοι ΠΡΑΣΙΝΟΙ – ΠΡΑΣΙΝΗ ΕΝΟΤΗΤΑ
1. ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Πασχάλη
ΕΑΝ…
1. ΖΩΓΑΚΗ ΕΥΓΕΝΙΑ-ΜΠΡΙΓΚΙΤΤΑ του Τσέλιος
2. ΚΛΕΙΔΕΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Γρηγορίου
ΕΝΟΤΗΤΑ – ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΝ.Α
1. ΠΡΑΜΑΓΓΙΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου
ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
1. ΚΟΥΜΑΝΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αντωνίου
2. ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Γεωργίου

© 2023 – E-Sterea.gr

e-sterea.gr
Click to Hide Advanced Floating Content