ΕΠΣ Βοιωτίας : Το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου

Με τους αγώνες για την 21η αγωνιστική του προγράμματος, όσο αφορά στην Α’ κατηγορία («Νίκος Θεοδώρου) και τους αγώνες για την 15η αγωνιστική, όσο αφορά στην Β’ κατηγορία, τόσο στον Α’ όμιλο («Κώστας Γκαλαμέλος»), όσο στον Β’ («Νίκος Βασιληάς»), θα συνεχιστούν το ερχόμενο σαββατοκύριακο, 25-26 (τελευταίο του) Μαρτίου, τα πρωταθλήματα που διοργανώνει η ενωση ποδοσφαιρικών σωματείων Βοιωτίας και στη σεζόν 2022-2023.

*Θυμίζουμε ότι το Σάββατο, 25/3, γιορτάζουμε-τιμούμε την εθνική μας επέτειο ενώ τα ξημερώματα της Κυριακή, 26/3, “αλλάζει” η ώρα καθώς “μπαίνουμε” στην θερινή!

Στο πρόγραμμα του διημέρου σίγουρα «δεσπόζει» ο αγώνας που ορίστηκε να διεξαχθεί στο δημοτικό γήπεδο της Αντίκυρας, το μεγάλο ματς «κορυφής» της 21ης αγωνιστικής Α’ κατηγορίας καθώς η δεύτερη του βαθμολογικού πίνακα, η ομάδα του Α.Ο. Αντίκυρας Κυπάρισσος, θα υποδεχθεί την πρώτη, με το… «απόλυτο», την ομάδα του Α.Ο. Ελλοπιακός!

Και οι 5 αγώνες της 21ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας ορίστηκαν να διεξαχθούν το Σάββατο, 25/3, με ώρα έναρξης στις 16:30’ ενώ και οι 11 αγωνες της 15ης αγωνιστικής της Β’ (6 του Α’ όμιλου + 5 του Β’), ορίστηκαν να διεξαχθούν την Κυριακή, 26/3!

Από την Ε.Π.Σ.Β. ανακοινώθηκαν σήμερα (Πέμπτη, 23/3) και οι ορισμοί των μελών της επιτροπής διαιτησίας για τους αγώνες αυτούς.

Το μεγάλο ματς που «τραβά όλα τα βλέμματα» ορίστηκε να το διευθύνει τριάδα διαιτητών εκ των κορυφαίων τους οποίους έχουν στην διάθεσή τους στην τρέχουσα σεζόν τα μέλη της επιτροπής!

Διαιτητής ορίστηκε ο Στέφανος Ξηρογιάννης (φωτο πάνω), ο οποίος είναι τοποθετημένος από την κεντρική επιτροπή διαιτησίας (Κ.Ε.Δ.), της Ελληνικής ποδοσφαιρικής ομοσπονδίας (Ε.Π.Ο.), στον πίνακα διαιτητών 2ης κατηγορίας (“Super League 2”), Α’ βοηθός διαιτητής ορίστηκε ο Γιώργος Χριστοδούλου (φωτο πάνω – αριστερά), από την Ε.Π.Σ. Ημαθίας, τοποθετημένος στον πίνακα βοηθών διαιτητών 1ης κατηγορίας (“Super League”) και Β’ βοηθός διαιτητής ο Λεωνίδας Δελής (φωτο κάτω – δεξιά), τοποθετημένος στον πίνακα της 3ης κατηγορίας (Γ’ Εθνική).

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων που ορίστηκαν να διεξαχθούν αυτό το Σ-Κ, 25-26/3 καθώς και οι διαιτητές οι οποίοι ορίστηκαν να τους διευθύνουν:

Ε.Π.Σ. Βοιωτίας

Α’ κατηγορία «Νίκος Θεοδώρου» 2022-2023

21η αγωνιστική

Σάββατο, 25 Μαρτιου 2023

Ωρα εναρξης: 16:30’

Γήπεδο: Δημοτικό Αντίκυρας

Α.Ο. Αντίκυρας Κυπάρισσος – Α.Ο. Ελλοπιακός

Διαιτητής: Ξηρογιάννης Στέφανος

Βοηθός διαιτητής: Α’: Χριστοδούλου Γιώργος

Βοηθός διαιτητής: Β’: Δελής Λεωνίδας

Γήπεδο: Δημοτικό Μαυροματίου

Α.Ο. Μαυροματίου – Νέος Π.Α.Ο. Κυριακίου

Διαιτητής: Πουλαδάκης Παναγιώτης

Βοηθός διαιτητής: Α’: Καμαριώτης Νίκος

Βοηθός διαιτητής: Β’: Βουγέσης θανάσης

Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου

Π.Α.Σ. Κιθαιρώνας – Π.Α.Ο. Κόκκινου

Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης

Βοηθός διαιτητής: Α’: Τσιονάς Δημήτρης

Βοηθός διαιτητής: Β’: Κολυμπίρης Χαράλαμπος

Γήπεδο: Δημοτικό Οινοφύτων

Α.Ε. Δηλεσίου – Α.Ε. Αναγέννησης Σχηματαρίου

Διαιτητής: Λοΐζος Γιώργος

Βοηθός διαιτητής: Α’: Κατσέλης Σταύρος

Βοηθός διαιτητής: Β’: Καραθανάσης

Γήπεδο: Δημοτικό «Ζαγαρά» Λιβαδειάς

Α.Ο. Νίκη Λαφυστίου – Α.Π.Ο. Παναλίαρτος

Διαιτητής: Τσιακμακούδης Χριστόδουλος

Βοηθός διαιτητής: Α’: Βασιληάς Κώστας

Βοηθός διαιτητής: Β’: Κούρτης Βασίλης

-Α.Ε. Σκούρτων – Α.Ο. «Η Θήβα» (0-3 α.α.)

-Ρεπό: Ενωση Ασπρα Σπίτια/Αντίκυρα.

Β’ κατηγορία 2022-2023

Α’ όμιλος “Κώστας Γκαλαμέλος”

15η αγωνιστική

Κυριακή, 26 Μαρτίου 2023

Ωρα εναρξης: 14:00’

Γήπεδο: Δημοτικό Διστόμου

Α.Π.Ο. Αμβρυσσέας Διστόμου – Α.Ε. “Πανγεωργικός”

Διαιτητής: Ξηρογιάννης Στέφανος

Βοηθός Διαιτητής: Α’: Θεοχάρης Δημήτρης

Βοηθός Διαιτητής: Β’: Πουλαδάκης Παναγιώτης

Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ορχομενού

Α.Ε. Ορχομενού – Α.Ο. Υψηλάντη / Ελπίδες Αλίαρτου

Διαιτητής: Χατζής Θανάσης

Βοηθός Διαιτητής: Α’: Κώνστας Βασίλης

Βοηθός Διαιτητής: Β’: Βασιλείου Κώστας

Ωρα εναρξης: 17:00’

Γήπεδο: Δημοτικό «Ζαγαρά» Λιβαδειάς

Α.Ο. Γουέμπλεϊ – Α.Ο. Πήγασος Αγίας Αννας

Διαιτητής: Καρβούνης Λουκάς

Βοηθός Διαιτητής: Α’: Βασιληάς Κώστας

Βοηθός Διαιτητής: Β’: Δελιανίδη

Γήπεδο: Δημοτικό Δαύλειας

Α.Π.Ο. Πανδαυλειακός – Α.Σ. Χωστίων

Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης

Βοηθός Διαιτητής: Α’: Ξηρογιάννης Στέφανος

Βοηθός Διαιτητής: Β’: Πουλαδάκης Παναγιώτης

Γήπεδο: Δημοτικό Δομβραίνας

Α.Ο. Ελικώνας Δομβραίνας – Α.Σ. Ρήξη Λιβαδειάς

Διαιτητής: Λοΐζος Γιώργος

Βοηθός Διαιτητής: Α’: Κοζαΐτης Γιάννης

Βοηθός Διαιτητής: Β’: Σιάκουλης Παναγιώτης

Γήπεδο: Δημοτικό Παύλου

Α.Ο. Παύλου – Α.Σ.Α. “Ο Παρνασσός”

Διαιτητής: Κώνστας Βασίλης

Βοηθός Διαιτητής: Α’: Χατζής Θανάσης

Βοηθός Διαιτητής: Β’: Βασιλείου Κώστας

Β’ όμιλος “Νίκος Βασιληάς”

15η αγωνιστική

Κυριακή, 26 Μαρτίου 2023

Ωρα εναρξης: 16:00’

Γήπεδο: Δημοτικό Πλαταιών

Α.Ο. Πλαταιών – Α.Ο. Απόλλων Ακραιφνίου

Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης

Βοηθός Διαιτητής: Α’: Κολυμπίρης Χαράλαμπος

Βοηθός Διαιτητής: Β’: Κατσέλης Σταύρος

Ωρα εναρξης: 17:00’

Γήπεδο: Δημοτικό Λεονταρίου (!)

Α.Σ. Λεονταρίου – Α.Ο. Μελισσοχωρίου

Διαιτητής: Πιτσούνης Αντώνης

Βοηθός Διαιτητής: Α’: Βασιλείου Χρήστος

Βοηθός Διαιτητής: Β’: Σάλτας Κώστας

Γήπεδο: Δημοτικό Ασκρης

Α.Ο. Ασκρης – Α.Ο. Ηρακλής Ασωπίας

Διαιτητής: Τσιακμακούδης Χριστόδουλος

Βοηθός Διαιτητής: Α’: Καμαριώτης Νίκος

Βοηθός Διαιτητής: Β’: Κούρτης Βασίλης

Γήπεδο: Δημοτικό Βαγίων

Α.Σ. Παμβαγιακός – Α.Ο. Θεσπιακός

Διαιτητής: Τσιονάς Δημήτρης

Βοηθός Διαιτητής: Α’: Καραθανάσης

Βοηθός Διαιτητής: Β’: Παπαγεωργίου Κώστας

Γήπεδο: Δημοτικό Οινοφύτων

Π.Α.Σ. Οινοφύτων – Α.Ε.Σ. Ελεώνας

Διαιτητής: Βουγέσης Θανάσης

Βοηθός Διαιτητής: Α’: Φλώτσιος Ηλ. Αλέξανδρος

Βοηθός Διαιτητής: Β’: Καλλής Γ.

-Α.Ο. Δόξα Μουρικίου – Α.Π.Ο. Δάφνη Ερυθρών (-)

Clickable image
Clickable image
e-sterea-white

Η ενημέρωση στη Στερεά Ελλάδα

© 2023 – E-Sterea.gr

e-sterea.gr
Click to Hide Advanced Floating Content