Αποτελέσματα ΑΚΟΛ στους αγώνες Κ18 και στη Ρυθμική

Την Κυριακή 19/05/2024 διεξήχθησαν στη Χαλκίδα οι διασυλλογικοί αγώνες Κ18 και οι αθλητές του ομίλου μας εντυπωσίασαν για μία ακόμα φορά με τις εμφανίσεις τους , κατακτώντας τις παρακάτω θέσεις:

Θάνος Μπάρλος 1ος στα 110μ. εμπόδια με επίδοση 15.11 και 3ος στα 100μ. με επίδοση 11.83

Βασίλης Ζυγογιάννης 2ος στα 800μ. με ατομικό ρεκόρ (PB) 2:04.71 και 2ος στα 400μ, με επίδοση 54.82

Δόμνα Τριάντη 1η στα 100μ με επίδοση 13.43

Μαρία Μαυρίκη 4η στα 100μ. με επίδοση 13.96

Το Δ.Σ. συγχαίρει τους αθλητές ,τον προπονητή μας Κώστα Μίγα και τους γονείς που συνόδευσαν τα παιδιά.

ΡΥΘΜΙΚΗ

Από 08/05 έως και 12/05 δεκαεπτά αθλήτριες του Συλλόγου μας του τμήματος Ρυθμικής Γυμναστικής συμμετείχαν στο 5th IRINI CUP που διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο “Τάσος Καμπούρης” στη Κάνηθο Χαλκίδος.

Τα κορίτσια αγωνίστηκαν στο Level B με καταξιωμένες αθλήτριες της Ελλάδας και του εξωτερικού κερδίζοντας επάξια θέσεις στην 8αδα και πολλά μετάλλια.

Αναλυτικά συμμετείχαν

στην κατηγορία Νεανίδων:

Καραντζά Αικατερίνη

11η στις κορίνες

2η στη κορδέλα

15η στο σύνθετο ατομικό

Μελισσάρη Αθανασία

6η στο στεφάνι

12η στις κορίνες

18η στο σύνθετο ατομικό

στην κατηγορία Κορασίδων:

Πούλου Ιωάννα Μαρία

1η στις κορίνες

2η στη κορδέλα

3η στο σύνθετο ατομικό

Γεωργίου Παναγιώτα

9η στο στεφάνι

4η στις κορίνες

10η στο σύνθετο ατομικό

Μητρατζούλη Δαυιδίνα (νέο μέλος της ομάδας)

8η στο στεφάνι

6η στη μπάλα

9η στο σύνθετο ατομικό

στην κατηγορία των Παγκορασίδων 2ης χρόνιας:

Μάνεση Χριστίνα

31η σε πρόγραμμα χωρίς όργανο

16η στη μπάλα

Μερτζάνη Αγγελική

29η σε πρόγραμμα χωρίς όργανο

15η στη μπάλα

Κεχαγιά Νεφέλη

30η σε πρόγραμμα χωρίς όργανο

Μαλισιοβα Βασιλική

19η  στο στεφάνι

12η στη μπάλα

στην κατηγορία των Παγκορασίδων 1ης χρόνιας:

Μίχα Παρασκευή Ελένη

34η σε πρόγραμμα χωρίς όργανο

17η στη μπάλα

Αγγελοπούλου Ναταλία

43η σε πρόγραμμα χωρίς όργανο22η στη μπάλα

Γκικοπούλου Ευαγγελία

47η σε πρόγραμμα χωρίς όργανο

18η στη μπάλα

Κομπότη Μαρίνα

48η σε πρόγραμμα χωρίς όργανο

Μωραΐτη Αγγελική

38η σε πρόγραμμα χωρίς όργανο

20η στη μπάλα

στην κατηγορία του Προαγωνιστικου:

Ιράιντα Γκόλεμι

Κορομπιλη Λουκία

Παπαγεωργίου Αριστέα

Το Δ.Σ. συγχαίρει τις αθλήτριες, τις προπονήτριες του τμήματος Ειρήνη Αποστόλου, Άννα Αθανασιάδου και ευχαριστεί  τους γονείς που συμπαραστάθηκαν στην προσπάθεια των αθλητριών

 

Με εκτίμηση

Ο Πρόεδρος                             Η Γ.Γραμματέας

Χρήστος Πολατσίδης               Φανή Παναγιώτου

Clickable image
Clickable image
e-sterea-white

Η ενημέρωση στη Στερεά Ελλάδα

© 2023 – E-Sterea.gr

e-sterea.gr